TOP 10

10 najväčších historických lží, ktorým sme doteraz všetci verili

lží

videní: 4.9K

„História je balík lží o udalostiach, ktoré sa nikdy nestali, povedané ľuďmi, ktorí tam neboli.“ – George Santayana, spisovateľ a filozof. 

Od osobných záležitostí cez finančné schémy až po udalosti, ktoré sa nikdy nestali, je svet plný obrovských lží. V tomto článku sa dozvieš o tých najväčších klamstvách, ktorým sme doteraz všetci verili.

10. Einstein neprepadol z matematiky

Po dlhú dobu sa všeobecne verilo, že Einstein prepadol z matematiky. V skutočnosti sa však stal pravý opak. V čase, keď mal 15 rokov, Einstein už ovládal diferenciálne a integrálne počty a prišiel s alternatívou pre Pytagorovu teóriu len tak zo zábavy.

 

9. Gándhího odvrátená strana

Gándhí je uctievaný ako symbol mieru a ako bojovník za občianske práva, ale len málo ľudí vie o jeho odvrátenej strane. Keď mala jeho žena zápal pľúc, britskí lekári informovali Gándhího, že ju vylieči injekcia penicilínu. Gándhí ale odmietol, aby bol do jej tela vstreknutý cudzí liek, čo spôsobilo, že jeho žena krátko potom zomrela. Neskôr Gándhí dostal maláriu, no v tomto prípade umožnil lekárom zachrániť jeho život prostredníctvom injekcie s chinínom. Taktiež sa pokúšal odstrániť z indických chrámov všetky odkazy na homosexuálne tradície v Číne, čo nazval „sexuálna očista“. Aj keď chcel, aby bola India oslobodená od britskej vlády, bol s kastovým systémom krajiny spokojný.

1 2 3 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov