Tipy a triky

2-hodinové pravidlo je tajomstvo pre spokojný život

pravidlo

videní: 3.9K

Poznáš tajomstvo úspešného života? Ak nie, tak by si mal pokračovať v čítaní, pretože 2-hodinové pravidlo ti môže zmeniť život k lepšiemu.

Niektorí v dnešnej dobe považujú čas strávený „ničnerobením“ za neproduktívny, ale skúsenosti vynikajúcich myslí a štúdií dokazujú opak. Albert Einstein rád sníval a predstavoval si surfovanie na vlne so svetelnou rýchlosťou, pričom jemu sa zdala vlna zamrznutá, čo ho nakoniec viedlo k vytvoreniu slávnej teórie relativity. Charles Darwin tiež praktizoval túto metódu a pomocou svojej takzvanej „cesty myslenia“ sa ponoril do svojich vlastných myšlienok a uvažovania. Toto všetko viedlo k tajomstvu úspešného života, ktorým je 2-hodinové pravidlo.

 

Einstein prišiel s „myšlienkovými experimentmi“.

Albert Einstein praktizoval veľa myšlienkových experimentov. Jeho najslávnejšie teórie, ktoré založili základ modernej fyziky, boli len súčasťou jeho fantázie! Môžeme nasledovať Einsteinov príklad a vykonávať experimenty vo vlastných hlavách, ako keď si predstavujeme všetky možné možnosti a výsledky určitej situácie a pýtame sa sami seba: „Ak to urobím, čo sa stane?“

Nechaj svoju myseľ blúdiť

Dopraj si viac času na to, aby si sa zastavil, premýšľal a analyzoval, kde si v živote, pochopil, či si spokojný so svojimi cieľmi, a určil si, aké sú tvoje plány do budúcnosti – a potom sa nechaj snívať. Podľa Fiony Kerr z University of Adelaide to v tebe môže zvýšiť produktivitu, keď si nútení riešiť neštandardné situácie alebo vytvárať kreatívne nápady.

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov