Tipy a triky

Ako ohrozuje špáranie v nose tvoje zdravie?

nose

videní: 440

Špárame sa v nose, pretože sa nudíme, sme nervózni, alebo máme alergie, alebo to pre niektorých býva zlozvykom. Či už si to chceš pripustiť alebo nie, väčšina z nás si aspoň raz špárala prstom v nose. Väčšina z nás, našťastie, vie, že tento zvyk je na verejnosti neprípustný, takže sa nemusíme pozerať na to, ako si ľudia strkajú prst do nosa všade, kam ideme! To však nie je jediná zlá vec na tomto zlozvyku, môže to byť pre nás skutočne škodlivé.

1. Môže to spôsobiť infekciu

Prečo si vyberanie nosa nie je len neslušné, ale môže byť aj škodlivé

Tvoje nechty na rukách, najmä ak sú dlhšie alebo ak si vyberáš šušne z nosa neopatrne, môžu ti poraniť tkanivo, čo môže spôsobiť hromadenie baktérií a infekcie. Podľa štúdie môžu ľudia, ktorí si vyberajú, špárajú alebo si trú nos, šíriť baktérie spôsobujúce zápal pľúc. Šíri sa bez ohľadu na to, či je soplík suchý alebo mokrý. Správna hygiena rúk je zásadná, ak chceme pred týmto chrániť seba aj ostatných.

2. Môže to poškodiť nosnú dutinu

Prečo si vyberanie nosa nie je len neslušné, ale môže byť aj škodlivé

Ak si budeš veľmi často a dlho vyberať šušne z nosa, riskuješ poškodenie nosného tkaniva. Táto štúdia zistila, že takí ľudia môžu trpieť zápalom a opuchom nosového tkaniva, ktoré nakoniec môžu zúžiť nosné dierky.

3. Špáranie v nose môže viesť k chorobám

Prečo si vyberanie nosa nie je len neslušné, ale môže byť aj škodlivé

Hlien v nose zachytáva všetky druhy baktérií a vírusov, ktoré dýchaš, a keď si chytíš nos, dostanete ich všetky na svoje ruky. Toto vedie k rozšíreniu baktérií z nosa a rúk na povrchy v tvojom prostredí.

4. Môže to spôsobiť krvácanie z nosa

špáranie v nose

Ak si špáraš v nose, môžu ti popraskať krvné cievy vo vnútri nosa a spôsobiť tak krvácanie z nosa .

5. Môže to spôsobiť bolestivé pupienky

Prečo si vyberanie nosa nie je len neslušné, ale môže byť aj škodlivé

Vybratie nosa môže spôsobiť vestibulitídu nosa, z ktorej môžu vzniknúť bolestivé chrasty. Nielen to, ale keď si vyberáš šušne, môžeš vytrhnúť malé chlpy z nosa a môžu sa v nich tvoriť malé bolestivé pupienky.

6. Môže to spôsobiť poškodenie prepážky

Prečo si vyberanie nosa nie je len neslušné, ale môže byť aj škodlivé

Septum je bariéra medzi 2 nozdrami, ktorá ich rozdeľuje. Časté vyberanie nosa môže poškodiť septum a dokonca v ňom vytvoriť dieru, tiež známu ako perforovaná priehradka.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen