Zaujímavosti

Google Earth: 10 bizarných objavov zachytených satelitmi

google earth

videní: 1.6K

Svet je plný zvláštnych vecí, ktoré čakajú na objavenie. Našťastie pomocou aplikácie Google Earth môžeš cestovať po celom svete – a to zadarmo. Nemusíš tak míňať tisícky eur na letenky, aby si videl veci, ktoré si na bežnej dovolenke nevšimneš. Vďaka satelitom a spomínanému programu sa môžeš na svet dívať z vtáčej perspektívy a to z pohodlia svojho domova. Možno trocha potrvá, kým nájdeš niečo zaujímavé a preto ti ukážeme nasledujúcich 10 fotografií. Na nich sú zobrazené rôzne zvláštnosti, ktoré sa náhodným užívateľom aplikácie podarilo nájsť.

10 najbizarnejších objavov pomocou Google Earth:

Coca-cola logo

Spoločnosť Coca cola miluje reklamy a tak inzeruje takmer v každej časti na svete. Nie sme si istí, či majú prsty aj v tomto, ale pravdu povediac je to jedno. Táto reklama v Čile zabrala a obletela celý svet.

Budova v tvare svastiky

Budova vyvolala množstvo diskusií a špekulácii prečo ma takýto tvar, keďže je to námorná základňa. Vraj ju postavili nemeckí zajatci, ktorí upravili pôvodné stavebné plány. Iná teória tvrdí to, že budova mala tvar svastiky schválne, aby na ňu Japonsko nezhodilo bomby v prípade bombardovania.

Vlajka Severocyperskej tureckej republiky

Veľmi pôsobivé vykreslenie vlajky Severocyperskej tureckej republiky. Vedľa vlajky sa nachádzajú aj slová, ktoré znamenajú niečo v zmysle: „Šťastný je ten, kto hovorí. Som Turek.“

Opičia tvár

Čukotka, Rusko. Tento objav je pomenovaný ako opičia tvár, keďže sa na ňu náramne podobá. Je to naozaj strašidelné…

Ježiš ťa miluje

Obrovský nápis „Ježiš ťa miluje“ sa nachádza v kresťanskom centre Mountain Meadow v Boise v Idahu.

Gitarová záhrada

Ak by si chcel niekedy navštíviť záhradu v tvare gitary, mal by si navštíviť Cordobu v Argentíne. Nájdeš tam toto krásne miesto.

Obrovský terč

Nachádza sa v púšti v Nevade. Veľa informácii o tomto mieste na internete nenájdeš. Je však veľmi pravdepodobné, že sa jedná o ďalšie bombardovacie testovacie pracovisko americkej armády.

Jazero v tvare srdca

Hneď vedľa Clevelandu v štáte Ohio, sa nachádza jazero, ktoré ma tvár srdca. Skvelé miesto na ktorom sa môžeš zastaviť počas svojej romantickej dovolenky.

Symbol Batmana

Zvyčajne sa tento symbol vysielal do neba, ale v tomto konkrétnom prípade je na vrchole budovy. Žeby to bolo miesto, kde sa nachádza preslávená jaskyňa Batmana? Kto vie…

Obrovský kráter

Možno to z vesmíru nevyzerá až tak velikánsky, ale tento masívny kráter je naozaj obrovský. Tak to nejako to vyzerá, keď sa stretne asteroid so zemou. Asteroid vraj dosahoval rýchlosť až neuveriteľných 42 000 kilometrov za hodinu a udialo sa to pred 50 000 rokmi.

Zdroj: list25 / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen