TOP 10

10 bizarných živočíšnych druhov, ktoré skutočne žijú na našej planéte

bizarných

videní: 1.2K

Tu je ďalší dôkaz, aká vie byť príroda niekedy divoká a záhadná. Môže sa to zdať neuveritenľné, no niektoré zo živočíšnych druhov pripomínajú postavy zo sci-fi filmov o Marse, iné zasa vyzerajú, že sú z úplne inej dimenzie … ale pritom všetky z nich sú tu na našej Zemi. Priprav sa, že budeš prekvapený. 😉

1. Bergamský ovčiak

Bergamasco_shepherd_dog_-_merle_female_cropped

Tieto pastierske psy boli vyšľachtené pre mrazivé podnebie Álp, teda sa im vyvinuli tieto vtipné „hrubé kabáty“.

2. Ankole-Watusi

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Ankole a ich masívne rohy prežili v Afrike po tisíce rokov. Tieto majestátne zvieratá používajú svoje rohy na obranu, či ochladzovanie sa. Každý z nich môže vážiť až 50 kilogramov a dosahujú rozpätie až 2,5 metra.

3. Chobotnica Dumbo

19753193116_1035b6ef87_b

Zdroj: Flickr

Ušiam podobné plutvy tejto chobotnice jej vyslúžili meno „Dumbo.“ Chobotnica žije v extrémnych hĺbkach 3 – 3,5 kilometra. Na morskom dne vyhľadáva červy a iné kôrovce.

4. Delfín Irrawaddy

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Delfíny Irrawaddy sa nachádzajú v pobrežných oblastiach južnej a juhovýchodnej Ázie. Tieto zvieratá sú známe pre ich vypuklé čelo a krátky ústny otvor , čo im dodáva oveľa zvláštnejší vzhľad, ako majú iné delfíny.

5. Sajga

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Saigaherd

By Mariomassone at English WikipediaCC BY-SA 3.0https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41363495

Sajga je ohrozený druh antilopy, ktorý obýva euroázijskú step, vrátane Kazachstánu a Mongolska. Jej podivný nos je veľmi flexibilný a pomáha filtrovať prach rozvírený migrujúcim stádom.

6. Red-Lipped Batfish (Ogcocephalus darwini)

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Táto zvláštna ryba (ktorej slovenský odborný názov sa nám nepodarilo zistiť) sa nachádza vo vodách okolo Galapágov. Zaujímavosťou je, že táto ryba nevie plávať, respektíve je v plávaní taká zlá, že namiesto toho „chodí“ po morskom dne pomocou plutiev.

7. Srnček čínsky

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

Srnček čínsky si vyslúžil prezývku „upírí srnec“ pre jeho dominantné kly, ktoré vyžíva v bitkách so svojimi sokmi počas ruje.

8. Pyura Chilensis

Piure

Zdroj: Wikipedia

Na prvý pohľad to môže byť ťažko uveriteľné, no tieto „kamene“ sú skutočne živé, dýchajúce organizmy. Ich vzhľad im umožňuje splynúť s čílskymi plážami a vyhnúť sa predátorom. Je zaujímavé, že tieto kreatúry majú samčie aj samičie orgány, čiže sa môžu rozmnožovať samé.

9. Pacu

pacu

Zdroj: Wikipedia

Táto zvláštna ryba s názvom Pacu je pôvodom z Južnej Ameriky. Okrem toho, že má na prvý pohľad chrup podobný tomu ľudskému, je špeciálne nepríjemná pre mužov. Jej najobľúbenejšou pochúťkou sú totiž mužské genitálie, ako zistili miestni rybári, ktorí sa kvôli tejto rybe odmietajú kúpať v tamojších vodách.

10. Glaucus Atlanticus

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

„Modrý drak“, ako sa táto ako z fantasy príbehu pôsobiaca bytosť prezýva,  je vlastne približne 2,5 centimetra dlhý morský slimák. Bežne vyskytuje na východnom a južnom pobreží Južnej Afriky a Austrálie. Avšak potápači by si mali dávať pozor na silný a jedovatý osteň tohto zvieraťa.

Zdroj: distractify / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen