TOP 10

Fakty o Čile, ktoré zmenia tvoj pohľad na túto krajinu!

Čile

videní: 793

Mnoho ľudí si spája Čile s korením rovnakého mena a vznešenými horami, ktoré zaberajú široké územia tejto krajiny. Ako každý iný človek, aj obyvatelia tejto krajiny majú kultúrne zvláštnosti, ktorým cudzinci len ťažko porozumejú. Niektoré z ich zvykov sú ale také neobvyklé, že by mohli šokovať nepripraveného turistu.

1. Miestni obyvatelia majú radi miernu nadváhu

9 základných faktov o Čile, ktoré zmätia väčšinu cudzincov

Dievčatá s krivkami sú v Čile uprednostňované. Mnoho ľudí sa tu sa o vzhľad nestará. Muži majú väčší záujem o manželku, ktorá by im mohla variť a starať sa o nich. V bohatších rodinách, kde si môžu dovoliť pomoc v domácnosti, sú však dievčatá náchylnejšie starať sa o seba. Chodia do posilňovne a kozmetických salónov.

2. Piatok trinásteho je tu iba bežný deň

9 základných faktov o Čile, ktoré zmätia väčšinu cudzincov

Piatku trinásteho sa tu nikto nebojí. Obyvatelia sa tiež nevyhýbajú čiernym mačkám a iným zlým znameniam. Utorok trinásteho je iná vec. V tento deň miestni očakávajú rôzne nešťastia.

3. Ženy v Čile vykonávajú mužskú prácu

9 Hot Facts About Chile That’ll Bewilder Most Foreigners

Čílske ženy môžu robiť  akúkoľvek prácu, ktorú môžu robiť muži, vedia používať kladivo a vŕtačku. Miestni muži by boli prekvapení, keby žena nemohla robiť všetky tieto veci.

4. Obyvatelia doma nosia bundy a čižmy

9 Hot Facts About Chile That’ll Bewilder Most Foreigners

Na rozdiel od toho, čo by si mnohí mohli myslieť, Čile nemá celý rok leto. V skutočnosti je tu od júna do augusta dosť chladné počasie. Preto musia ľudia žijúci v Čile doma nosiť teplé oblečenie.

5. Môžu sa sprchovať trikrát denne

9 Hot Facts About Chile That’ll Bewilder Most Foreigners

Miestni obyvatelia kladú veľký význam na svoju hygienu. Mnoho z nich má v kancelárii zubnú kefku a pastu. Zuby si umývajú po obede aj po každej prestávke na kávu. Môžu sa sprchovať dokonca trikrát denne. Ale napriek svojej láske k čistote je zvykom, že si doma obúvajú outdoorové topánky.

6. Ľudia tu vlastne navečerajú

9 Hot Facts About Chile That’ll Bewilder Most Foreigners

Všeobecne si pod pojmom večera predstavíme zásadné jedlo pozostávajúce z teplého jedla, predjedla, nápoja a niekedy aj dezertu. Ale v Čile ľudia večer veľmi nejedia. Pravidelná večera tu pozostáva z niekoľkých malých sendvičov s čajom.

7. Mnoho ľudí nosí v horúcom počasí teplé oblečenie

9 Hot Facts About Chile That’ll Bewilder Most Foreigners

Keď je teplota vyššia ako 30 °C, obliekli by sme si ľahké šaty či šortky. Čilské dievčatá budú naopak nosiť hrubé džínsy, a to je pre nich v poriadku.

8. Nepoužívajú obliečky na periny

9 Hot Facts About Chile That’ll Bewilder Most Foreigners

Za teplého počasia samozrejme spia pod ľahkou plachtou. Ale v zime nepoužívajú špeciálne obliečky pre prikrývku. Jednoducho položia pokrývku na vrchné plachty. Myslia si, že je to takto oveľa jednoduchšie.

9. Uchovávajú náhradný toaletný papier v špeciálnom puzdre

9 Hot Facts About Chile That’ll Bewilder Most Foreigners

V Čile nie je zvykom hádzať toaletný papier do toalety. Na to existuje špeciálny kôš. Okrem toho je v kúpeľni vždy náhradná rolka toaletného papiera. A zvyčajne sa uchováva v dizajnovom obale.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen