Zaujímavosti

TOP 10 vecí, o ktorých si vďaka Hollywoodu myslíme, že sú skutočné

TOP 10 vecí, o ktorých si vďaka Hollywoodu myslíme, že sú naozaj skutočné

videní: 787

Hollywood je zaujímavé miesto.  Je vlastne tvárou Ameriky, ktorá reprezentuje Ameriku pred celým svetom. Všetko sa to odohráva na veľkom plátne, veď napokon je to aj to, čo celý svet vníma. Americká kultúra je tak dominantná, že každá jedna chytľavá fráza od nejakého neznámeho herca v pozadí nejakého neznámeho filmu, môže zmeniť myslenie ľudí spolu s pohľadom na celú krajinu. Dokonca aj v malých veciach, ako je móda, štýl a dialekt, Hollywood zohráva úlohu v utváraní našich názorov o Americkej spoločnosti. Americké filmy nám prezentujú ich jednoduché životy, ktoré mnohokrát nie sú ani tak jednoduché. Jazdia veľkými autami, majú veľké možnosti a mesta sú obrovské. Samozrejme niečo pravdou je a niečo je iba skrášlené. Dnes sa však zameriame na veci, ktoré nemusia byť pravdou. Zlou správou je, že mnoho ľudí je presvedčených o tom, že tieto veci sú naozaj pravdivé a reálne. Takže preto ti prinášame 10 myšlienok, ktoré v skutočnosti nie sú pravdivé a sú iba výmyslom Hollywoodu.

10. Chloroform ťa dorazí v priebehu niekoľkých sekúnd. Jedná sa skôr o niekoľko minút nepretržitého vdychovania chloroformu.

9. Odomykanie zámku bez kľúča trvá niekoľko sekúnd. Rovnako to nie je pravda, veď skúšal si už niekedy odomknúť zámok bez kľúča? Určite sa ti to nepodarilo – niekedy to trvá aj hodiny.

8. Vďaka ventilačným šachtám môžeš jednoducho prekĺznuť okolo strážnikov. Hollywood urobil z ventilačných šácht čisté otvory, ktoré sú priestranné a neobsahujú nič okrem priechodného priestoru. Samozrejme, nie je to pravda.

7. Človek odstavíš na pár minút vďaka tupému predmetu a poriadnej rane do hlavy. S najväčšou pravdepodobnosťou to nefunguje, najskôr by došlo ku vnútornému krvácaniu a následnej smrti.

6. Granáty spôsobujú veľké ohnivé gule. Jedná sa o hlúposť, keďže pri klasickom granáte dochádza k výbuchu a to čo je pre človeka smrtiace sú vyletujúce predmety z vnútra granátu.

5. Hlasité výbuchy vo vesmíre sú samozrejme nereálnou vecou, keďže vo vesmíre je vákuum v ktorom sa nešíria žiadne zvuky. Jednoducho tam nepočujeme absolútne nič.

4. Počítanie kariet v kasíne je ťažké. V skutočnosti to vlastne nie je veľmi zložité, dokonca to nie je ani nejaká komplikovaná matematika. Faktom je, že kasíno nechce aby si to robil. Veď predsa to pre nich nie je výhodné.

3. V každom jednom filme, auto zastaví na parkovacom mieste priamo pred hlavným vchodom do budovy. Na to môžeš rovno zabudnúť. Ako často sa ti stáva, že si nájdeš voľné miesto na parkovanie priamo pred hlavným vchodom?

2. Ľudia mávajú rukami nad hladinou, keď sa topia. To nie je pravda. V skutočnosti sa väčšina detí utopí vo vzdialenosti 20 metrov od svojich rodičov. Pamätaj, že deti vo vode sú hlučné. Problém nastáva vtedy, ak nastane ticho.

1. Ak chceš aby polícia vystopovala miesto odkiaľ prichádza telefonický hovor, musíš s osobou telefonovať čo najdlhšie aby mali dostatok času na vystopovanie miesta. To už dávno nie je pravda. Od roku 1980 sa dá telefónny hovor vystopovať takmer okamžite.

Zdroj: list25
Foto: wikipedia

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen