Zaujímavosti

TOP10 Ľudské telo: Úžasné fakty, ktoré veľa vysvetľujú

ľudské telo

videní: 3.2K

Storočia bolo ľudské telo predmetom štúdií a experimentov a dokonca inšpirovalo vynálezy, ako sú kamera či Eiffelova veža, ktorá bola mimochodom inšpirovaná stehennou kosťou . Možno si si myslel, že v histórii už boli všetky tajomstvá o ľudskom tele odhalené. Tento zoznam však prináša úžasné fakty, ktoré skrýva ľudské telo a ty si o nich možno vôbec nevedel. Každý aspekt ľudskej bytosti je fascinujúci – od ich lásky a súcitu až po štruktúru oka.

1. Vekom strácame chuť

Pamätáš si, keď tvojím najhorším jedlom boli olivy?  A teraz ti zrazu chutia? Je to preto, lebo vekom strácaš chuťové bunky. 60 roční ľudia majú až o 40% slabšie chuťové poháriky, ako mladí.
ľudské telo

2. Tehotné ženy majú zvláštne sny

Nie je to zvláštne, že ženy v skorých štádiách tehotenstva snívajú o žabách, červoch a črepníkoch? Mohlo by to mať zaujímavý psychologický význam alebo vôbec žiadny zmysel – jediné, s čím môžme súhlasiť je to, že tehotné ženy to majú naozaj ťažké.
ľudské telo

3. Žalúdočná kyselina môže rozložiť kov

Dokážeš si predstaviť, že by si nosil pri sebe za každých okolností mimoriadne silnú kyselinu? Pravdou je, že to tak je! Radšej to na vlastnom žalúdku neskúšaj, no je známe, že žalúdočná kyselina rozpustí pokojne aj kov.

ľudské telo

4. Sme jediný tvor, ktorý sa dokáže červenať

Či už ako psychologická alebo fyzická reakcia na naše prostredie, červenanie sa dá vnímať ako roztomilé a sme hrdí na to, že ľudia sú jediné stvorenia na Zemi, ktoré to dokážu!

ľudské telo

5. Ľudské telo dokáže prežiť zásah bleskom

9 z 10 ľudí, ktorí boli niekedy zasiahnutí bleskom, prežili. Nezáleží dokonca ani na stave tela človeka, keďže prežili všetky vekové skupiny od detí až po ľudí vo veku 50 rokov .

ľudské telo

6. Ženské srdce bije rýchlejšie

Kanadskí vedci odhalili, že srdce žien bije rýchlejšie ako mužské srdce.Vykoná asi o 10 úderov za minútu viac.

ľudské telo

7. Bolesť hlavy a bolesť zubov sú spojené

Všimol ste si niekedy, že tvoja bolesť zubov je spojená s tvojou bolesťou hlavy? Vďaka trigeminálnemu nervu, ktorý prechádza tvojou čeľusťou k tvojej hlave , idú tieto 2 bolesti zvyčajne ruka v ruke.

8. Ľudský mozog môže byť aktívnejší počas spánku

Etapy ľudského spánku sa objavili v 50-tých rokoch minulého storočia a podľa zistení sú naše mozgy pri spánku viac zaneprázdnené, ako keď sme bdelí.

9. Chlpy na tvári rastú najrýchlejšie

Mužská populácia musí „čeliť tejto skutočnosti“ každý deň, keď sa musí oholiť. Chlpy na tvári totiž rastú oveľa rýchlejšie ako ostatné chlpy či vlasy.

10. Prostredný necht na ruke rastie rýchlejšie, ako ostatné

Môže to byť nepohodlné pre údržbu manikúry, ale je to úplne pravda: stredný necht rastie najrýchlejšie.

Zdroj: Brightside topdesat

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen