Zaujímavosti

TOP 10 najnebezpečnejších drogových barónov všetkých čias

TOP 10 najnebezpečnejších drogových báronov všetkých čias

videní: 1.6K

Latinskú Ameriku v posledných rokoch ovládajú drogoví baróni. Hovorí sa, že zločin sa nevypláca, ale v priebehu rokov, nám títo drogoví magnáti ukázali opak. Títo muži a ženy vytvorili podzemné ekonomiky, prostredníctvom ktorých prúdilo milióny dolárov. A to nie raz ročne, ale každý týždeň alebo dokonca aj denne. Poď sa teda s nami pozrieť na 10 najnebezpečnejších drogových barónov všetkých čias.

10. Khun Sa „Ópiový kráľ“

khunsa

Autor: Satharn Pairaoh / wikipedia.org

Tiež známy ako drogový magnát Mjanmarska, Khun Sa bol zapojený do obchodov s heroínom, ktoré prevádzkoval v Barme. Je známy aj ako svetový kráľ heroínu, produkoval takmer tretinu dodávok heroínu na svete. Žil luxusným životom až do jeho prirodzenej smrti v roku 2007.

9. „Freeway“ Rick Ross

rickydonnellross

Autor: Patrick Bastien Photography / wikipedia.org

Ricky Donnell Ross bol distribútorom cracku v roku 1980. Mnoho ľudí tvrdí, že práve on mal na svedomí rozšírenie cracku po celej Amerike v roku 1999. Jeho „továrne“ na crack dokázali produkovať a predávať drogy v hodnote 2-3 miliónov dolárov denne.

8. Manuel Noriega

manuelnoriega

Autor: unknown, United States Air Force / wikipedia.org

Manuel Noriega bol bývalým vojenským diktátorom Panamy, ktorý vládol krajine od roku 1983 do roku 1989. Nakoniec sa rozhodol spolupracovať s CIA a stal sa tak informátorom/špiónom. Pritom ako pracoval pre CIA, bol aj drogovým magnátom a priekupníkom v Paname. Bol odsúdený na základe obvinení z obchodovania s drogami a vydierania v roku 1992. Na záver jeho trestu bol v Miami vydaný do Francúzska v roku 2010.

7. Carlos Enrique Lehder Rivas

Tiež známy ako „kolumbijsky rambo“, Carlos Lehder bol jedným zo zakladateľov kolumbijského kartelu Medellín. Ten operoval na Bahamách. Carlos Lehdera je známy tým, že prispel dvoma základnými poznatkami k obchodu s drogami.

6. Amado Carrillo Fuentes

Získal prezývku „Pán nebies“, pretože na prepravu drog využíval obrovskú flotilu lietadiel. Do Ameriky dokázal prepraviť štyrikrát viac kokaínu, než akýkoľvek iný pašerák na svete. Zomrel, keď sa pokúsil podstúpiť plastickú operáciu, aby zmenil svoj vzhľad v roku 1997.

5. Osiel Cárdenas Guillén

osielcardenas

Autor: Drug Enforcement Administration / wikipedia.org

Známy aj ako priateľ zabijak „Mata Amigos“, Guillen zabil svojho „učiteľa“ a prevzal tak kartel Gulf v Mexiku. Bojoval s ostatnými kartelmi a nakoniec bol zatknutý po tom, čo vypukla menšia vojna s mexickou políciou a ozbrojenými silami v roku 2003.

4. Griselda Blanco

Tiež známa ako „La Madrina“ a „Kmotra“, Griselda Blanco bola jednou z kľúčových postáv v karteli Medellín a je označovaná za mentorku samotného Pabla Escobara, ktorý sa nakoniec stal jej eventuálnym nepriateľom. Počas svojej kariéry pôsobila prevažne v Miami. Bola zodpovedná za viac ako 200 vrážd. Osud ju nakoniec dostihol v roku 2012, keď bola zastrelená v kolumbijskom Medellíne.

3. Frank Lucas

franklucas

Autor: Luigi Novi / wikipedia.org

Prezývaný ako „Superfly“, Frank Lucas bol jedným z najväčších obchodníkov s drogami a bossom organizovaného zločinu v New Yorku počas 60-tych a skorých 70-tych rokoch minulého storočia. Bol tiež známy vďaka odsekávaniu prostredníkov a kupovaním heroínu priamo od svojho zdroja, ktorý sa nachádzal v Zlatom trojuholníku. Jeho príbeh bol námetom pre film Americký gangster, v hlavnej úlohe s Denzelom Washingtonom.

2. Joaquín „El Chapo“ Guzmán

„El Chapo“ vzrástol na sile v neskorších 70-tych rokoch minulého storočia, keď pracoval pre iných pašerákov drog v Mexiku. Koncom 80-tych rokov, založil Sinaloa kartel. Kartel sa zameriaval na marihuanu, metamfetamín, kokaín a heroín. V roku 2014 bol obvinený z obchodu s drogami, ale podarilo sa mu utiecť. Nakoniec bol nájdený mexickými úradmi a teraz je späť vo väzbe.

1. Pablo Emilio Escobar Gaviria

pabloescobar

Autor: Colombian National Police / wikipedia.org

Tiež známy ako „Kokaínový kráľ“, Pablo Escobar bol pravdepodobne najznámejší drogový magnát všetkých čias s odhadovaným majetkom vo výške 30-tich miliárd dolárov. Na vrchole svojej moci, Escobar a jeho drogový kartel, mali na svedomí približne 80% kokaínu dovážaného do Spojených štátov. Počas jeho hrôzovlády mal na svedomí viac ako 5000 úmrtí. Pred smrťou ho naháňali kolumbijské špeciálne jednotky a Navy Seals. Zomrel v roku 1993, keď ho kolumbijské jednotky zahnali na strechu, kde bol postrelený do nohy. Nikto nevie ako zomrel, ale bol strelený aj do hlavy, presne za uchom. Kolujú dohady, že ho zrejme zastrelil kolumbijský vojak alebo ostreľovač od Navy Seals. Pracuje sa aj s verziou, že sa zastrelil sám za ucho, keďže sa raz pred blízkymi vyjadril, že radšej sa zastrelí sám a za ucho, ako sa má nechať chytiť.

Zdroj: themost10 | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen