Zaujímavosti

TOP10: Premeny, ktorým nebudeš veriť!

premeny

videní: 1.5K

Neuveriteľné premeny sa dostali aj na Slovensko. Na slovo vzatý odborník pomáha obéznym ľuďom zhodiť kilá, ktoré majú navyše. Výsledné premeny sú na neuverenie. Ak sa človek snaží, dokáže aj nemožné. Pokojne schudne váhovo aj dvoch ďalších ľudí. Stačí sa zaprieť a ísť do toho. A neuveriteľné sa stane skutočnosťou. Odmenou za námahu sa stáva pevné zdravie a určite aj skvelý výzor.

premeny

Občas ľudia riešia svoje problémy jedlom. Jednoducho im jedlo pomáha byť psychicky viac v pohode. Hlavne v ťažkom období. Vtedy však človek stojí na veľmi tenkom ľade. Rýchlo sa totiž tento zlozvyk premení na akúsi formu závislosti, z ktorej sa dá len veľmi ťažko dostať.

V inom prípade za rýchle priberanie môže choroba, nedostatočný pohyb, genetika či sedavé zamestnanie a mnoho iného. Príčin je nespočetne veľa. Človek však príde do bodu, kedy si povie: „DOSŤ!“ A vtedy sa teda dejú veci.

Povedzme si teda niečo o obezite. Obezita, tučnota alebo adipozita je nadmerné ukladanie energetických zásob v podobe tuku z rôznych príčin. Dochádza k nej, ak je príjem energie väčší ako výdaj.

Pre belošský európsku populáciu je podľa kritérií Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) definovaná indexom telesnej hmotnosti(body-mass index, BMI) vyšším ako 30. Pre ázijskú a pacifickú populácii je obezita definovaná BMI vyšším ako 25, niekedy ako 27. Hodnota BMI v rozmedzí 25 – 30 u belošskej európskej populácie je označovaná ako nadváha.

Obezita ako súčasť viacerých všeobecne známych rizikových metabolického syndrómu sa žiaľ stáva fenoménom modernej doby. Nadmerná ponuka zdrojov energie vedú spolu s nedostatkom pohybu a sedavým spôsobom života k hromadeniu kalórií vo forme tuku so všetkými dôsledkami.

Obezita je rizikovým faktorom veľkého množstva chorôb. Medzi najčastejšie a najvážnejšie patrí ateroskleróza, trombóza žíl a ostatné srdcovo-cievne choroby, žlčové kamene, choroby kĺbov a chrbtice, cukrovka, rakovina pŕs a kožné infekcie.

Dôkazom pevnej vôle, vytrvalosti a odhodlania sú premeny, ktoré uvidíš v dnešnom príspevku. Niektoré sú na neuverenie. Veď sa presvedč sám.

1.

premeny

2.

premeny

3.

premeny

4.

premeny

5.

premeny

6.

premeny

7.

premeny

8.

premeny

9.

premeny

10.

premeny

Zdroj: Boredpanda / Wikipédia / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen