Tipy a triky

TOP10: Zdravotné triky, ktoré neuveriteľne zlepšia tvoj život!

triky

videní: 8.5K

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, pitie kávy spôsobuje spavosť. Aj napriek tomu, že existuje veľa známych zdravotných trikov, mnohé triky sú stále relatívne neznáme a na prvý pohľad sa zdajú neúčinné.

Aby bol tvoj život úžasný, zozbierali sme pre vás tieto menej známe triky v dnešnom príspevku. Niektoré sa môžu zdať neuveriteľné, ale zaručene fungujú ako kúzlo!

1. V noci choď na toaletu so zatvoreným okom

triky

Chodiť na záchod uprostred noci potom, ako si dobre zaspal, môže niekedy narušiť spánok. Je to preto, že po prebudení, keď zapneš svetlá, aby si šiel na toaletu, náhle jasné svetlo spôsobí, že mozog bude predpokladať, že je ráno a vypne režim spánku.

Tým, že budeš mať otvorené iba jedno oko, minimalizuješ množstvo svetla, ktoré vstupuje do sietnice a signalizuje tvojmu mozgu, že je deň. Keď skončíš svoju potrebu, budeš môcť veľmi rýchlo zaspať.

2. Ťahanie za uši môže mať celý rad zdravotných výhod

Ťahanie za uši má zdravotné výhody. Reflexológia nám hovorí, že na našich ušiach sú tlakové body, ktoré môžu pomôcť zmierniť mnohé zdravotné problémy, od zmiernenia bolesti hlavy po zlepšenie trávenia.

Menšie bolesti môžeš zmierniť stlačením a potiahnutím nasledujúcich bodov za uši, ktoré zodpovedajú rôznym oblastiam tela:

  1. Chrbát a plecia
  2. Rôzne orgány
  3. Kĺby
  4. Nosové dutiny a krk
  5. Trávenie
  6. Hlava a srdce

3. Prevráť hlavu a zmierni bolesť končatín

Prebudenie sa uprostred noci a pocit, že v tvojich rukách je veľa „špendlíkov a ihiel“, je niečo, čo mnohí z nás zažili. Je to preto, že niekedy počas spánku neúmyselne spíme na rukách, čo spôsobuje prekážku v normálnom toku krvi a vedie k zníženiu množstva kyslíka prijímaného touto časťou tela.

Ak chceš zmierniť túto bolesť, skôr než sa pokúsiš potriasť rukami, skús pohnúť hlavou zo strany na stranu. To by malo pomôcť zmierniť bolesť, pretože nervy v krku idú rovno dole z hlavy na tvoje ruky.

4. Vystrašte sa, aby ste zastavili čkanie

Keď dôjde k záchvatu štikútky, zdá sa takmer nemožné, že sa niekedy zastaví, aj keď vo väčšine prípadov prejde po niekoľkých minútach. Ak chcete zastaviť čkanie v okamihu, požiadaj niekoho, aby ťa náhle vystrašil alebo prekvapil.

To spôsobí, že srdce bije rýchlo a zvyšuje sa krvný obeh. A zároveň odvádza tvoju pozornosť od štikútky.

5. Spať v chladnej miestnosti

Spanie v chladnej miestnosti je dobré pre celkovú kvalitu spánku. Pomáha ti rýchlo zaspať a tiež znižuje šance na cukrovku tým, že pomáha telu spaľovať viac kalórií. Zvyšuje tiež citlivosť na inzulín, čo znižuje riziko cukrovky 2. typu.

Udržiavanie izbovej teploty na 20°C povzbudzuje telo k produkcii hormónu melatonínu, ktorý je okrem podpory spánku tiež silným hormónom proti starnutiu.

6. Pite kávu, aby si si mohol lepšie zdriemnuť

Japonská štúdia zistila, že ľudia, ktorí vypili 1 – 2 šálky kávy a zdriemli si na 20 minút, sa cítili viac ostražití a mali lepšie výsledky pri počítačových testoch ako tí, ktorí si zdriemli bez pitia kávy.

7. Kašeľ na tlmenie bolesti z očkovania

Nie je veľa ľudí, ktorí sa tešia očkovaniu, aj keď to znamená, že sú chránení pred chorobou. Skúšal si už mnohé neúčinné triky? Existuje jednoduchý a účinný spôsob, ako zmierniť bolesť z bodnutia ihlou: kašeľ. Početné štúdie zistili, že kašeľ pri vpichu znižuje pocit bolesti.

Vedci si nie sú istí, prečo sa to deje, ale naznačujú, že kašeľ môže spôsobiť zvýšenie krvného tlaku, čo znižuje vnímanie bolesti.

8. Urob z jedenia zmrzliny zábavný zážitok, ktorý nespôsobuje bolesť hlavy

Veľmi častým javom je bolesť hlavy, ktorá sa objaví po jedení alebo pití niečoho veľmi chladného. Deje sa tak preto, že keď jete niečo chladné, mozog sa snaží seba udržať v teple a zmierniť zmeny, ktoré sa odohrávajú v tele, čo vedie k bolesti hlavy.

Tejto bolesti sa môžete zbaviť a mozog jednoducho „zohriať“ trením hornej časti úst jazykom.

9. Po jedle si nečisti zuby

Čistenie hneď po jedle sa môže zdať ako najlepší spôsob, ako vypláchnuť všetky zvyšky z úst, ale nie je to tak. Je to preto, že veľa potravín, ktoré jeme alebo pijeme, je kyslých (napríklad paradajky, citróny, pomarančová šťava atď.). Kefka hneď potom môže urýchliť účinok kyseliny na sklovinu a spôsobiť jej eróziu. S čistením zubov po jedle preto počkaj asi 30 minút.

10. Žuvačka zlepšuje pamäť

Štúdia vykonaná na Coventry University zistila, že žuvanie žuvačky s mätovou príchuťou môže výrazne znížiť pocit únavy. V samostatnej štúdii psychológovia so sídlom vo Veľkej Británii zistili, že žuvačka môže zlepšiť skóre testu a zlepšiť pamäť o približne 35%. Takže nabudúce, namiesto toho, aby si pri učení skúšal rôzne nefunkčné triky, môžeš si dať žuvačku.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen