Zaujímavosti

Kontroverzné ilustrácie plné čierneho humoru odrážajú súčasný svet. Jedni ich milujú, iným prídu príliš znepokojujúce

Kontroverzné ilustrácie plné čierneho humoru odrážajú súčasný svet. Jedni ich milujú, iným prídu príliš znepokojujúce

videní: 4.5K

Joan Cornellà je španielsky maliar a ilustrátor. Preslávil sa svojimi znepokojujúcimi, kontroverznými ilustráciami. Vo svojich dielach využíva čierny humor.

Joan Cornellà Foto:Wikimedia Commons

Joan Cornellà Foto:Wikimedia Commons

Má 35 rokov a môže sa pochváliť tým, že na svojom konte má už 6 kníh. Čím sa však preslávil najviac? Svojimi kontroverznými ilustráciami. Píše sa o ňom ako o najvýraznejšom súčasnom karikaturistovi na svete. Má s určitosťou svojský pohľad na svet a tak sa ja pozerá na dnešnú dobu, ktorú zachytáva ilustráciami.

Ak máš rád svojský a čierny humor, práve tieto ilustrácie sú pre teba.

 

Medzi ilustráciami listuj pomocou šípok.

Joan Cornella

All of Joan Cornella’s work that I have come across so far

Dá sa povedať, že je to autor, ktorý svojimi maľbami rozdeľuje ľudí na dva tábory. Niekto z vás mohol zostať pobúrený, iný by povedal: „veď je to geniálne“. Je to na tebe.

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen