Zaujímavosti

10 najhorších účesov 80-tych rokov. Môžeme byť len a len radi, že táto éra je za nami

účesov

videní: 1.2K

Osemdesiate roky sa často označujú ako desaťročie so skutočne „svojským“ štýlom – a stačí len jeden pohľad na týchto 10 účesov, aby si s nami súhlasil.

Jedno z najšialenejších období z pohľadu módy – 80-te roky, boli plné bizarností. Rozhodli sme sa preto zaspomínať si na tie „naj“ účesy, ktoré leteli pred viac ako troma desaťročiami. Na pomoc sme si vzali facebookovu stránku Awkward Family Photos, kde je mnoho ďalších zaujímavých (nielen) historických fotografií. Dámy a páni, prehliadka sa začína!

1. Mullet – vpredu biznis, vzadu zábava

najhorsie_ucesy_3

najhorsie_ucesy_11

Portál a facebookova stránka Awkward Family Photos zozbieral tie najtrapnejšie momentky z osemdesiatych rokov minulého storočia. Ide o obrovskú kolekciu škoských, rodinných či výročných fotografií. A, samozrejme, v žiadanej takejto zbierke nesmie chýbať mullet. Spomenieš si, ktorý český vrcholový hokejista s iniciálami JJ je synonymom pre tento bizarný účes?

2. Natupírované vlasy, aka Bouffant

najhorsie_ucesy_2

Zdá sa, že v 80-tych rokoch minulého storočia platilo pravidlo „čím väčšie, tým lepšie“. Mnoho ľudí, ktorí holdovali týmto podivným účesom, sa dokonca ani nezmestilo na fotografiu. Naozaj.

3. Účes na pudla

najhorsie_ucesy_1

Mnohí boli presvedčení, že v tom čase vyzerali módne a trendy, no ak sa na tieto fotografie pozrieme dnes… No vážne, čo vám tento účes pripomína?

4. Čím vyššie, tým lepšie

najhorsie_ucesy_10

Okej, priznávame, že vo svojom čase bolo „cool“ a štýlové mať takéto háro. No skús si predstaviť mať na hlave niečo takéto dnes. V mnohých prípadoch si dámy mysleli, že vysoké a neprirodzene vlnité vlasy sú definíciou sofistikovanosti a krásy.

5. Asymetria je tvoj kamarát!

najhorsie_ucesy_9

Za siedmimi horami, za siedmimi dolinami, v dávnych časoch, kedy boli žehličky vlasov len zbožným prianím, robili niektoré dámy všetko pre to, aby svoje kučery patrične upravili lakom na vlasy. Zdá sa, že to v polovičke vzdali a nechali tak. Asi nejak takto vznikol tento účes…

 

6. Kučery sú život!

najhorsie_ucesy_8

…no našli sa aj také, ktoré svoje úžasné kučery s radosťou vystavovali na obdiv. Ako napríklad tieto dve naozaj štýlové sestry.

7. Znova ten mullet

najhorsie_ucesy_7

Ale vážne, čo by bol toto za článok o otrasných účesov z 80-tych rokov, ak by sme tu znova nemali mullet? Dielo dokonávajú fúziky pod nosom. 10/10

8. Ostrihajte ma na hranol, prosím

najhorsie_ucesy_6

Snímka obrazovky 2017-10-18 o 20.30.59

Populárny mullet mal naozaj nespočet variácií a kombinoval sa s mnohými inými účesmi. Vzninúť mohlo aj niečo podobne bizarné. Tu už ale neplatí zlaté heslo mulletu: „vpredu biznis, vzadu zábava“.

9. Lak na vlasy nadovšetko

najhorsie_ucesy_5

80-te roky, známe tiež ako doba laku na vlasy. Vlastne toto nie je až také zlé, ako by sme očakávali. Ale má to nepopierateľný nádych svojej doby.

10. Nesmieme zabudnúť na ofinku!

najhorsie_ucesy_4

Mullet tu už máme, dokonca nielen raz, no čo by to bol za zoznam otrasných účesov 80-tych rokov, ak by tu chýbala bizarná ofinka? Čím väčšie, tým lepšie!

Zdroj: DM / topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen