Zaujímavosti

Ako sa zmenili hygienické návyky za posledných 100 rokov?

hygienické návyky

videní: 772

Za taký čas sme prešli dlhú cestu, no hygienické návyky zostali oveľa podobnejšie tým predošlým. Viac, ako by si jeden mohol myslieť.

Hygienické návyky sa neustále menia a práve v tomto období prechádzajú akýmsi seizmickým posunom, pretože nás COVID-19 núti uvedomiť si, že veľa našich zvykov pri čistení a umývaní nestačí. Pozri sa s nami späť do minulosti a uvidíš, ako vyzerala hygiena v minulom storočí. Tieto fotografie z 20. a 30. rokov ukazujú, ako sa naše návyky zmenili.

To nie je na jedenie!

Ako sa zmenili hygienické návyky za posledných 100 rokov?

Kúpanie vo vandli sme zažívali aj na konci 20. storočia

Ako sa zmenili hygienické návyky za posledných 100 rokov?

Prevencia pred chrípkou

Ako sa zmenili hygienické návyky za posledných 100 rokov?

Pandémia COVID-19 sa v mnohom podobá na španielsku chrípku z roku 1918, čo sa prevencie týka. Pracovník v maske na tejto fotografii z roku 1920 postrekuje dezinfekciu proti chrípke do hornej časti poschodového autobusu. Aj dnes chodia potichu hrdinovia ukrytí za maskami po nočnom meste a čistia všetko, čo sa dá.

 Mydlo, šampón a kondicionér v jednom

Na kúpanie detí sa používali takéto vaničky

Oplachovanie

Deti v plavkách stojacich vonku pod sprchou na trávniku, The May Company, Southern California, 1931.

Táto rodina na fotografii z roku 1931 je pripravená na oplach! Kvintet detí oblečených v plavkách sa opláchne pod vonkajšou sprchou, a to pekne spoločne.

Umývanie naše každodenné

Ako sa zmenili hygienické návyky za posledných 100 rokov?

Omladzujúca kúra v talianskych kúpeľoch v roku 1926

Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu, kým sa nerozbije

Nie je to tak dávno, čo sa všade na ulici vyskytovali malé fontánky, ktoré slúžili predovšetkým na občerstvenie okoloidúcich a jemnú očistu. Tieto parížske deti tiež nechceli prísť domov so špinavými rukami.

Asistent pri oplachovaní sa vždy zíde

Títo skauti v Nemecku dostali trocha dodatočnej pomoci pri ich umývacom režime. Kamaráti im na hlavu vylievajú vedrá s vodou. Ak si mal to šťastie a v tábore zažil sprchovanie a umývanie v potoku, určite si otužilý dodnes.

Umývanie riadu

Fotografia je z roku 1921. Táto žena demonštruje skorú verziu umývačky riadu, ktorá do tohto priehľadného bubna dodáva vodu. Riad sa vkladal do drôteného stojana a podľa reklamy by bol už po dvoch minútach perfektne čistý.

 

Zdroj: rd.comtopdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen