Zaujímavosti

Naša pravá tvár sa prejaví vtedy, keď sme opití. Je to potvrdené vedcami

opití

videní: 1.0K

Opití ľudia sa správajú úplne inak ako ich triezva verzia a štúdie narazili na neuveriteľný objav. Niekoľko drinkov dokáže aj z najrezervovanejšej osoby behom chvíle urobiť kráľovnú parketu!

Je ťažké si predstaviť, že tvoj frustrovaný šéf skáče okolo a nacvičuje svoje hlúpe tanečné pohyby, však? Ukazuje sa, že alkohol je v skutočnosti sérum pravdy alebo tekutá odvaha. Duchovia alkoholu môžu ľudí prinútiť opustiť svoju komfortnú zónu a robiť veci, ktoré ste nikdy predtým nevideli. Sme lepší, keď sme opití?

Naša pravá tvár sa prejaví vtedy, keď sme opití. Je to potvrdené vedcami

Skupina výskumníkov psychológie z Missourskej univerzity sa pokúsila zistiť skutočný účinok alkoholu. Aby výskumníci dosiahli čo najlepšie výsledky, rozdelili 156 účastníkov do dvoch skupín. Tí v skupine 1 mali Sprite a vodku a zvyšok mal iba Sprite. Účastníkom bolo povedané, aby vykonali veľa aktivít, aby ukázali svoju skutočnú osobnosť, a boli obklopení skupinami priateľov, ktorí mali tiež v sebe alkohol.

Ako ovplyvnil alkohol ich správanie? Boli extrovertní a otvorení? Možno impulzívni? Na rovnaké otázky odpovedali triezvi aj opití. Ľudia tvrdili, že ich osobnosť sa počas konzumácie alkoholu zmenila. Objektívni pozorovatelia si nevšimli väčšie zmeny. „Opitý ty“ nie je nikto iný ako ty. Takto sa správaš skutočne. Nie si viac extrovertný a otvorený. Musíš sa len naučiť, ako tohto človeka zo seba uvoľniť bez konzumácie alkoholu.

Naša pravá tvár sa prejaví vtedy, keď sme opití. Je to potvrdené vedcami

Určite si si všimol, že niektorí ľudia sa pri pití alkoholu správajú hlúpo. Prostredie a sociálne faktory spôsobujú, že ľudia majú pocit, že môžu robiť toľko rôznych vecí bez rozmyslu. Ak sme obklopení blízkymi priateľmi, pomáha nám to cítiť sa dobre, aj keď práve tancujeme ako idioti. V kancelárii by si si to asi nedovolil, čo?

Alkohol ale môže spôsobiť rakovinu, pokles kognitívnych schopností a cirhózu. Nadmerné pitie ťa dostane do strašnej situácie, takže radšej požiadaj o pomoc skôr, ako bude neskoro. Na zabávanie sa nepotrebujeme alkohol a táto štúdia to potvrdzuje. Obklop sa ľuďmi, ktorých máš rád. Môžeš sa pokúsiť byť sám sebou, aj keď si so svojimi kolegami alebo ľuďmi, ktorých tak dobre nepoznáš. Nepi, aby si bol sám sebou. Bav sa viac bez alkoholu.

 

Zdroj: Healthyfoodhousetopdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen