Tipy a triky

Spálenie od slnka? Toto by si nemal robiť!


videní: 862

Existuje mnoho spôsobov, ako prírodne spálenú pokožku ošetriť , napríklad nanesením surovej zemiakovej pasty alebo medu na tvár. Niektoré zdanlivo nevinné rituály však môžu spálenie ešte zhoršiť. Ako sa ukázalo, aj potraviny, ktoré ješ, alebo oblečenie, ktoré nosíš, by ti mohli poškodiť pri popáleninách od slnka.

1. Používanie aloe vera s prísadami na spálenie

8 vecí, ktoré by ste po úpale nemali robiť

Aj keď aloe môže pomôcť zmierniť začervenanie, mal by si venovať pozornosť druhu aloe gélu, ktorý nanášaš na svoju pokožku. Niektoré umelé prísady, ako napríklad benzokaín alebo lidokaín, môžu zhoršiť podráždenie a spôsobiť, že pokožka bude svrbieť ešte viac. Dermatológovia odporúčajú používať na ošetrenie pokožky poškodenej slnkom čisté aloe.

2. Nosenie tesného oblečenia

8 vecí, ktoré by ste po úpale nemali robiť

Niet pochýb o tom, že priliehavé oblečenie môže vyzerať skvele, ale rozhodne to nie je najlepšia módna voľba, ak ťa trápi spálenie. Nosenie sťahujúceho oblečenia na spálenej pokožke jej nedovolí dýchať a uzdravovať sa. Namiesto toho, aby si sa vsunul do úzkych džínsov, stav na voľnejšie oblečenie z priedušných látok, napríklad z  bavlny.

3. Pitie kávy

8 vecí, ktoré by ste po úpale nemali robiť

Úpal často spôsobuje bolesti hlavy a hoci sa šálka kávy môže zdať ako dobrý nápad, v skutočnosti sa budeš cítiť horšie. Príliš dlhý pobyt na slnku vedie k dehydratácii a pitie veľkého množstva vody je rozhodujúce pre nahradenie stratených telesných tekutín. Pretože kofeín je diuretikum, núti ťa chodiť častejšie na toaletu a spôsobuje, že telo stráca ešte viac tekutín a základných minerálov.

4. Zakryť spálenie mejkapom

8 vecí, ktoré by ste po úpale nemali robiť

Mohlo by byť lákavé zakryť odlupujúcu sa kožu make-upom, ale rovnako, ako tesné oblečenie, nenechá vašu pokožku dýchať. Ak bezpodmienečne musíš nosiť make-up, vyhýbaj sa príliš hutným výrobkom a nanášaj make-up mäkkými štetcami. Špecialisti na starostlivosť o pleť tiež odporúčajú pracovať s vlhkými špongiami, pretože sú k pokožke šetrnejšie.

5. Peeling

8 vecí, ktoré by ste po úpale nemali robiť

Slnečná pokožka nie je pre oči príjemná a je prirodzené chcieť odlupovať suchú pokožku. Môžeš však poškodiť pokožku ešte viac, pretože pílingové výrobky majú tendenciu pôsobiť na pokožku agresívne. Namiesto toho nechaj slnečné spáleniny hojiť prirodzene, čo zvyčajne trvá až  7  dní .

6. Nanesenie nesprávneho telového krému

spálenie

Aplikácia telového krému môže pomôcť zvlhčiť pokožku poškodenú slnkom, ale ubezpeč sa, že používaný produkt nie je na báze alkoholu. Alkohol pomáha výrobkom preniknúť hlbšie, ale tiež dokáže odstrániť prírodné oleje, ktoré pokožka potrebuje, aby zostala hydratovaná.

7. Pitie pomarančového džúsu

8 vecí, ktoré by ste po úpale nemali robiť

Aj keď majú citrusové nápoje vysoký obsah antioxidantov, môžu tiež spôsobiť, že pokožka bude citlivejšia na svetlo. Pitia pomarančového džúsu sa nebudeš musieť vzdať úplne, len si nanes viac krému na opaľovanie a po jeho vypití sa vyhýbaj priamemu slnečnému žiareniu.

8. Používanie zvlhčovača SPF

8 vecí, ktoré by ste po úpale nemali robiť

Možno si myslíš, že hydratačný krém s SPF je to, čo pokožka potrebuje, aby nebola spálená od slnka, ale nie je to najlepší spôsob ochrany pokožky pred poškodením. Štúdie ukázali, že skutočná ochrana proti slnečnému žiareniu je omnoho účinnejšia.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen