Tipy a triky

Pravda o vplyve klimatizácie na našu pokožku

pokožku

videní: 532

Existujú určité veci, za ktoré si môžeme sami – zlá strava, nepravidelný spánok či nie príliš aktívny životný štýl. Na našu pokožku majú ale väčší vplyv vonkajšie faktory.

Jedným zo škodcov pleti je aj klimatizácia. V kancelárii sedíš doslova ako kus zeleniny v chladničke celé hodiny bez toho, aby si si uvedomil, že klimatizácia pomaly ale isto vysušuje tvoju pokožku. Vrátiš sa domov a keď je v byte horúco, čo spravíš ako prvé? Pustíš klimatizáciu.

Pravda o vplyve klimatizácie na našu pokožku, dávaj na ňu pozor

Ide o dvojsečnú zbraň – možno si myslíš, že udržiavaš teplo na uzde, ale tvoju pokožku sužujú depresie z toho, že proti klíme nedokáže bojovať. Tým, že klimatizácia nasáva zo vzduchu vlhkosť, tak tento proces zasiahne pokožku v podobe vysychania a následne je naša pleť napnutá.

O tom, že klimatizácia je hotová pohroma pre náš respiračný trakt, sa zrejme rozpisovať netreba. Prechodmi, napríklad z klimatizovaného auta do vonkajšej horúčavy, zase nesmierne trpí kardiovaskulárny systém. S najväčšou pravdepodobnosťou si si to už niekedy overil na vlastnej koži. Klimatizované priestory nie sú k našej pokožke o nič zhovievavejšie, než k našim vnútorným orgánom.

Vysušená a napnutá

Klimatizačné zariadenia nie sú vyrobené tak, aby dokázali selektovať vlhkosť, ktorú nasávajú. V dôsledku toho je tvoja pokožka zbavená hydratácie a schne. Vtedy začneš cítiť svrbenie, a to, aká je koža napnutá a dehydrovaná.

Pravda o vplyve klimatizácie na našu pokožku, dávaj na ňu pozor

Vrásky

Keď si v klimatizovanej miestnosti, tvoje telo stráca schopnosť vytvárať pot. To vedie k ďalšej strate prirodzenej vlhkosti. A tým, že koža nebude hydratovaná, stratí elasticitu a začnú sa ti zviditeľňovať vrásky a všetky doteraz jemné línie.

Degenerácia kože

Klimatizácia spôsobuje, že tvoja pokožka pomaly stráca svoje regeneračné schopnosti. Dôvodom je, že keď vstúpiš na páľavu slnka hneď po vystúpení z klimatizovanej miestnosti, pokožka je skôr zmätená a zraniteľná. To nastane vtedy, keď tvoja pokožka bojuje proti zmenám prostredia, ale nie je toho schopná – kvôli nedostatku primeranej vlhkosti v pokožke.

 

Zdroj: lifealth topdesat

02

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen