Zaujímavosti

Bývanie v kontajneroch s týmto dizajnom naberá úplne iný význam


videní: 1.9K

V súčasnosti sa mnoho ľudí obracia na menšie, lacnejšie, praktickejšie a ekonomickejšie spôsoby stavieb a domácností. Bývanie v kontajneroch nie je výnimkou.

Tieto kontajnery sú síce všestranné a lacné, ale, buďme úprimní, v mnohých prípadoch nevyzerajú príliš lákavo a luxusne. Ako sa ukázalo, podcenenie týchto veľkých prepravných nádob je veľká chyba! Londýnsky architekt James Whitaker navrhol dom, v ktorom si užiješ bývanie všetkými zmyslami.

Bývanie v kontajneroch s týmto dizajnom naberá úplne iný význam

Biela štruktúra je ideálne umiestnená vedľa seba a je znázornená ako kvitnúci púštny kvet, pričom je to stále domov vyrobený z prepravných kontajnerov. Nový koncept je zasadený do skalnatej púšte Národného parku Joshua Tree v južnej Kalifornii. Spoločnosť Whitaker pôvodne vyvinula koncepciu kancelárskych priestorov v Nemecku, nikdy však nebola vybudovaná. Architekt hovorí, že miluje svoju prácu v rovnomennom štúdiu a ich projekty robia z planéty o niečo zaujímavejšie miesto.

Ako toto bývanie vzniklo?

Bývanie v kontajneroch s týmto dizajnom naberá úplne iný význam

Jeden filmový producent a jeho priatelia boli na výlete v Národnom parku Joshua, keď si jedna z kamarátok spomenula na zaujímavý dizajn budovy, ktorý videla na internete. Otvorila laptop, aby ju mohla ukázať svojim spoločníkom, a práve fotografia bola dizajnom pre nemecké štúdio od Whitakera, ktoré nikdy nevzniklo.

Uvedený filmový producent už vlastnil 90 hektárový pozemok v blízkosti divočiny, asi tri hodiny jazdy od Los Angeles. Takže, keď znova navštívili s manželkou Londýn, dohodli si stretnutie s Whitakerom a najali ho, aby im vytvoril prázdninové obydlie.

Bývanie v kontajneroch s týmto dizajnom naberá úplne iný význam

Spoločne vypracovali dizajnérsky plán pre domácnosť situovanú na svahu v rokle, ktorá sa bude v priebehu nasledujúcich rokov dotvárať v dôsledku akumulácie dažďovej vody. Budova z kontajnerov bude stáť nad zemou na betónových stĺpoch. Foto-realistické vizualizácie odhalili vzhľad domu a nábytok vyrobený z preglejky.

Bývanie v kontajneroch s týmto dizajnom naberá úplne iný význam

Súkromná kubická stavba má široké štvorcové okná a je udržateľná a ekologická, pretože je tu prístrešok vybavený solárnymi panelmi, ktorý bude poskytovať energiu pre celý dom. K dispozícii je tiež vírivka vyžiadaná klientom, ktorá je zabudovaná do chráneného priestoru a nakonfigurovaná tak, aby poskytovala určitý stupeň súkromia a bola chránená pred púštnym vetrom.

 

Zdroj: healthyfoodhouse | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore
});

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov