Video

Roatán: Česká dedina, ktorá sa nachádza v samotnom raji

Roatán: Česká dedina, ktorá sa nachádza

videní: 6.7K

Magický ostrov s piesočnými plážami, malebnými zelenými kopcami, krásnymi útesmi a jemným slnkom. To je Roatán. Na tomto rajskom ostrove sa ale nachádza niečo, čo by si tam zrejme nečakal: česká dedina.

Ako uvádza portál aktuálne.cz, Roatán je ostrov v západnom Karibiku. Nachádza sa v malom súostroví neďaleko hraníc krajín Hondurasu, Guatemaly a na Slovensku veľmi populárneho Belize. Súostrovie sa nazýva „Bay Islands“, teda „Ostrovy zálivu“ a tvoria ho tri ostrovy, pričom Roatán je najväčší z nich. Až do roku 1502 bol život na ostrove tichý a neuponáhľaný, kým na jeho pláž nevstúpil samotný Krištov Kolumbus. Ostrovania boli zajatí kolonistami zo Španielska a deportovaní na Kubu, kde mali pracovať na plantážach. Za menej ako 30 rokov sa ostrov úplne vyprázdnil, miestni tam nezostali. O niekoľko rokov neskôr sa Roatán stal základňou anglických pirátov.

Podľa informácií z aktualne.cz, asi pred 10 rokmi začal na ostrove istý Čech budovať českú dedinu. Aktuálne na ostrove žije 35 český rodín. Obyvatelia sú bežní ľudia z Čiech a Moravy. Ľudia rôzneho veku a ľudia mnohých profesií. Sú tu remeselníci, lekári, právnici, ale aj ajťáci, robotníci. No, a čo ty? Vedel by si si predstaviť svoj život v Karibiku? Ak nie, tak pre teba máme minimálne zaujímavý nápad na dovolenku!

Pozri si nádherné zábery, ktoré zverejnil YouTube kanál Roatan cz a zasnívaj sa o nezabudnuteľnom zážitku. 🙂

Zdroj: Sputnik | topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen