Zaujímavosti

Budúcnosť nám klope na dvere: Tieto vynálezy sú iba otázkou času

budúcnosť

videní: 9.4K

Nedávno sme ti priniesli podobný článok, ktorý sa zameriaval na vynálezy z budúcnosti. Dnes ti ukážeme, že takáto budúcnosť nám už klope na dvere.

Budúcnosť je totižto široký pojem a záleží iba od nás, ako sa na tento pojem pozrieme. O niektorých veciach sme v minulosti mohli iba snívať, no dnes sú už realitou. A presne takéto vynálezy ti ukážeme v tomto dnešnom článku. Mnoho z týchto vecí ešte neexistuje, no sú už vo fáze vývoja, či testovania. Máme sa teda na čo tešiť!

Smart posteľ

13 Things From the Future We Want to Have Right Now

Táto úžasná posteľ sleduje dôležité životné funkcie počas tvojho spánku. Zároveň mení tvar matraca, takže posteľ sa prispôsobuje tvojmu telu. Má skvelú funkciu, ktorá zabraňuje chrápaniu (zmena polohy). Taktiež má inteligentný alarm, ktorý ťa zobudí v tej správnej fáze spánku, vďaka čomu sa budeš celý deň cítiť uvoľnene a sviežo.

 

 

Robotí opatrovateľ

13 Things From the Future We Want to Have Right Now

Monitory dieťaťa už nie sú takou novinkou, ale čo povieš na robota opatrovateľa? Toto zariadenie dokáže monitorovať dieťa a následne dokáže upozorniť rodičov, že niečo nie je v poriadku. Robot dokáže dieťa utešiť uspávankou, prípadne mu porozprávať rozprávku. Tiež dokáže rozpoznávať tváre, vyčistiť vzduch a posielať rodičom fotografie a videá ich dieťaťa. Výrobcovia nechcú týmto robotom nahradiť rodičov, iba im trocha pomôcť, keď sa nemôžu 100% sústrediť na svoje dieťa.

Smart slúchadlá

13 Things From the Future We Want to Have Right Now

Inteligentné slúchadlá od spoločnosti Sony nezabraňujú prenikaniu okolitých zvukov, vďaka čomu dokážeš vnímať realitu v tvojom okolí. Taktiež si cez slúchadlá môžeš vypočuť informáciu o počasí, prečítať noviny a prípadne aj odosielať textové správy.

Počítačová myš v tvare kužeľa

13 Things From the Future We Want to Have Right Now

Podľa kórejského dizajnéra Inyeop Baek, táto myš je revolučná a jej nezvyčajný tvar zabraňuje syndrómu karpálneho tunela, pretože pri používaní tejto myši držia ľudia svoje ruky v prirodzenej polohe. Okrem svojho tvaru sa táto myš nijako nelíši od tých klasických.

Simulátor motorky s virtuálnou realitou

13 Things From the Future We Want to Have Right Now

Tento simulátor je kompatibilný so zariadeniami PlayStation, Xbox, Nintendo a Windows. Podľa španielskej spoločnosti, ktorá tento produkt vyvíja, ich simulátor simuluje takmer identický zážitok z jazdy na motorke. Je tu však jediný rozdiel od skutočnej jazdy na motorke. Na tomto simulátore nemôžeš spadnúť, čo určite poteší mnohých milovníkov motoriek.

Chladnička na fľašu

13 Things From the Future We Want to Have Right Now

Táto „chladnička“ ochladí nápoj v pohári približne 6-krát rýchlejšie ako obyčajná chladnička a zároveň túto teplotu dokáže udržať po celý deň. Veľkosť tohto zariadenia je kompatibilná s väčšinou bežných fliaš a plechoviek. Kvapalina sa dá dokonca naliať aj priamo do šálky, ktorá sa nachádza na zariadení.

Stojan na toaletný papier s miestom pre knihy a časopisy

13 Things From the Future We Want to Have Right Now

Nie je tajomstvom, že mnoho ľudí si čas na toalete skracuje čítaním novín, hraním hier, prípadne sledovaním rôznych videí na internete. Často sa týmto ľuďom stáva, že si na toalete nemajú kde svoj telefón položiť. Tento vynález vyrieši nie len tento problém, ale zároveň problém s uskladnením toaletného papiera, novín a podobne.

Strihač fúzov

13 Things From the Future We Want to Have Right Now

Muži, ktorí si chcú svoje fúzy udržiavať, nemajú vždy čas na návštevu holičstva. Presne pre nich je vhodný tento strihač fúzov, pomocou ktorého si dokážu fúzy zastrihnúť aj sami za celkom krátky čas. A to všetko vďaka konštrukcii tohto strihača.

Inteligentný kufor s nabíjačkou

13 Things From the Future We Want to Have Right Now

Tento kufor je vyrobený z ultraľahkého, nepriepustného materiálu, do ktorého dokážeš umiestniť svoj notebook, časopisy, hygienické potreby a oblečenie. Veľkosť kufra je naozaj kompaktná, čo oceníš najmä pri lietaní. Navyše kufor obsahuje 2 nabíjačky, ktoré dokážu dobíjať tvoje zariadenia počas chôdze (otáčanie koliesok na kufri).

Pohár, ktorý premieňa vodu na akýkoľvek nápoj

13 Things From the Future We Want to Have Right Now

Virtuálna realita si konečne podmanila aj koktaily. Teraz dokážeš premeniť vodu na víno, prípadne na akýkoľvek iný nápoj, ktorý existuje v reálnom živote. Samozrejme, že sa nápoj nezmení v skutočnosti. Vďaka elektródam v pohári sa môže zmeniť chuť kvapaliny, diódy jej zmenia farbu a špeciálny plyn dokáže ovplyvniť zápach tejto tekutiny. Takže si v podstate môžeš vychutnať víno či akýkoľvek iný nápoj v priebehu pár sekúnd.

Zdroj: brightside | topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen