Foto

Fotografie z roku 2000 a 2017: Dôkaz, že starneme odlišne

fotografie

videní: 9.1K

Prejde deň, týždeň, rok, dva a zrazu zistíme, že ubehlo od určitého momentu už desať rokov. Čas je nezastaviteľnou veličinou a my nemáme silu ovládať ho. Musíme sa preto naučiť žiť tak, aby sme neskôr neľutovali to, že sme svoj čas premrhali na nepodstatné veci. Fotografka Josephine Sittenfeldová vytvorila portréty svojich spolužiakov už v roku 2000. Tieto fotografie si uchovala až do dnešného dňa.

Keďže mali mať školské stretnutie po rokoch, Josephine si spomenula na fotografie, ktoré zbierali prach v šatníku jej rodičoch. Rozhodla sa tak, že po 17 rokoch znova odfotografuje svojich spolužiakov.

Výsledkom je séria fotografií pod názvom „Reunion“ (vo voľnom preklade aj ako schôdzka), ktorá vyvoláva rovnaké pocity ako samostatná triedna schôdzka. Fotografie znázorňujú rýchlu transformáciu jednotlivcov a nie postupnú dlhodobú zmenu. „V dvadsiatich rokoch sme cítili niečo nehmatateľné a neopísateľné. Boli sme plné energie,“ povedala bývalá Josephinina spolubývajúca. Na aktuálnych záberoch môžeme vidieť, že ľudia na fotografiách sa až tak nebránia fotografovaniu. Plecia stiahnuté, telá menej napäté. V živote si prešli už kade čím. Oveľa viac skúsení ako pred 17 rokmi sa dnes už tešia aj z maličkostí. Veď posúď sám.

Fotografie spolužiakov z roku 2000 a 2017:

Sophie

Sophie

Ellie Kemper

Ellie Kemper From "The Office"

Larry

Larry

Becky

Becky

Ethan

Ethan

Aili

Aili

Anna

Anna

Tenley a Ryan

Tenley And Ryan

Eveline

Eveline

Olympia

Olympia

 

 

Craig, Denise, Amy a Jess

Craig, Denise, Amy And Jess

Ethan, Ellie a Christina

Ethan, Ellie And Christina

Chris, Connor, Sam a Seth

Chris, Connor Sam And Seth

Josephine

Josephine

Chris

Chris

Katie a Amanda

Katie And Amanda

Jess

Jess

Ann

Ann

 

 

Zdroj: boredpanda / topdesat

 

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen