Foto

Pomocou krabice z McDonaldu a telefónu vytvára nádherné portréty


videní: 7.2K

Philippe Echaroux je známy francúzsky fotograf celebrít, ktorý túto výzvu prijal s cieľom ukázať ľudom, že na vytvorenie úžasnej fotografie nepotrebujeme stále iba špičkovú a drahú profesionálnu výbavu.

Sám využíva profesionálnu techniku, ale niekedy je dobré urobiť niečo, čo sa nachádza ďaleko za našou komfortnou zónou. Finálny výsledok však za to rozhodne stojí.

Philippe tvrdí, že najťažšou časťou tohto projektu bol práve ten pocit, keď sa musel pred ľudí postaviť so svojim vtipným osvetlením. Cítil sa dosť hlúpo, vyzeralo to smiešne. Hlavným cieľom videa nebolo ukázať ľudom jeho schopnosti, ale prinútiť ľudí, aby sa pokúsili robiť to, čo majú na mysli. Bez zbytočného ospravedlňovania a čakania.

A aby sme nezabudli, než začneš kričať, že je to urobené cez photoshop, musíme ti povedať jednú vec. Autor na úpravu fotografií použil aplikácie ako VSCO, Photoshop FIX a Lightroom Mobile. Všetko kvôli tomu, aby tak mohol zlepšiť konečný výsledok. Všetky tieto však boli využité v telefóne a tak sa o žiaden „klasický photoshop“ nejedná. Bez správneho osvetlenia by však bolo nemožné dosiahnuť takýto úžasný výsledok. Práve preto mu žiadna z aplikácií nemôže zobrať zásluhu na tom, že to naozaj vie aj s telefónom.

Postup, ako si zhotovil osvetlenie, ktoré využil pri nasledujúcich portrétoch:

A video zo samotného fotenia:

 

 

Zdroj: boredpanda / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov