Foto

10 prípadov, kedy si mačky povedali, že sa tam jednoducho zmestia


videní: 10.9K

Existuje iba jedna vec, ktorú majú mačky radšej, ako vylihovanie a nič nerobenie – zmestiť sa do toho najmenšieho možného miesta. Naozaj milujú stiesnene priestory ako je krabica od topánok, krabica od pizze. Veľakrát si myslíme, že sa tam jednoducho nezmestia, ale oni nám dokážu opak a nakoniec sa tam jednoducho zmestia.

Zatiaľ čo mnoho z nás toto správanie mačiek považuje za bizarné (však prečo by sa mali tlačiť v mieste, ktoré vyzerá bolestivo a nepohodlne), vedci majú pre tento jav niekoľko zaujímavých vysvetlení.

Po prvé, nezabúdajme, že mačky sú predátormi – a krabice sú skvelé miesta na to, kde môžu svoje obete sledovať a schovať. Preto majú mačky pocit pohodlia a bezpečnosti v takýchto stiesnených priestoroch. Výskum dokonca dokazuje to, že krabica znižuje stres u mačiek.

Ďalším dôvodom, prečo mačky milujú stiesnene priestory je ten, že im pomáha chrániť telesné teplo. Termoneutrálna zóna pre mačku domácu je 30 až 36 stupňov C. Zrejme aj preto sa mačky tlačia v menších priestoroch – inteligentná stratégia šetrenia tepla.

Bez ohľadu na presné dôvody, pripusťme si to – mačky môžu byť naozaj veľmi zábavné a veselé

10 fotografií mačiek, ktoré si jednoducho našli to svoje vysnívané miesto:

Apparently Any Size Box Will Do

Move Over... Then We Can Both Fits

Nice To Have A Buddy When You're Down And Out

I Don't Even Understand How This Is Possible

Cat.rar

Big Cats Love Boxes Too

Cat WhaleAll Cats Is The Same

Those Eyes

Angry Dad Cat Liked To Sit In The Sink By Himself... Until

 

1e3)g=1e3;else if(200>~~g)g=200;f.height=g}if(„link“===d.message)if(h=b.createElement(„a“),i=b.createElement(„a“),h.href=f.getAttribute(„src“),i.href=d.value,i.host===h.host)if(b.activeElement===f)a.top.location.href=d.value}else;}},d)a.addEventListener(„message“,a.wp.receiveEmbedMessage,!1),b.addEventListener(„DOMContentLoaded“,c,!1),a.addEventListener(„load“,c,!1)}(window,document);
//]]>

Zdroj: boredpanda / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen