TOP 10

10 najnezmyselnejších lekárskych „procedúr“ v histórii


videní: 9.2K

Počas našej histórie sme sa mohli stretnúť s množstvom nezmyselných lekárskych procedúr, pomocou ktorých nás mali lekári liečiť. Našťastie sa výskumom objavili zázračné lieky, ktoré majú oveľa väčšiu úspešnosť ako tieto starodávne metódy a postupy. Teba však už určite zaujíma, o akých 10 nezmyselných procedúrach sa bavíme. Dnes ti teda prinášame 10 najnezmyselnejších lekárskych „procedúr“ v histórii.

Heroín

Ak by si to náhodou nevedel, heroín bol v skutočnosti vyvinutý spoločnosťou Bayer. Primárnym cieľom užívania heroínu bolo potlačenia kašľa.

 

1e3)g=1e3;else if(200>~~g)g=200;f.height=g}if(„link“===d.message)if(h=b.createElement(„a“),i=b.createElement(„a“),h.href=f.getAttribute(„src“),i.href=d.value,i.host===h.host)if(b.activeElement===f)a.top.location.href=d.value}else;}},d)a.addEventListener(„message“,a.wp.receiveEmbedMessage,!1),b.addEventListener(„DOMContentLoaded“,c,!1),a.addEventListener(„load“,c,!1)}(window,document);
//]]>

 

Terapia chladom

Samozrejme, liečenie chladom (kryoterapia) zohráva významnú úlohu v medicíne aj v súčasnosti. S minulosťou však toho už veľa spoločného nemá. Pacienti boli totiž vystavovaní tejto liečbe aj niekoľko dní za sebou.

Liečenie impotencie šokom

electricity

Zatiaľ čo liečba elektrikou zohráva hlavnú úlohu v modernej medicíne (napr. defibrilátory), v minulosti niektoré lekárske spoločnosti propagovali takzvané „šokové pásy“, ktoré dodávali impulz do genitálií a tak „znižovali“ impotenciu.

Vodoliečba

Počas dňa boli mentálne zaostalí pacienti často liečení zmrazením, prípadne vysokotlakovými vodnými tryskami.

Ortuť

Niekoľko stoviek rokov sa ortuť používala na liečbu rôznych ochorení vrátane týfusu a syfilisu. Pred pár rokmi však vedci zistili, že ortuť je vlastne jed…

 

Lobotómia

Táto kontroverzná technika bola vyvinutá v 40. rokoch minulého storočia portugalským lekárom Antóniom Egasom Monizom, ktorý nakoniec aj kontroverzne získal Nobelovú cenu. Jednalo sa o operačné prerušenie nervového spojenia medzi kôrou čelových lalokov a zvyškom mozgu. Skoro vždy sa lobotómia robila takpovediac na slepo. Hoci mala pozitívne účinky, pacienti väčšinou prekonávali silné negatívne vedľajšie účinky. Nie je pre to prekvapujúce, že vo väčšine krajín sa od tejto metódy upustilo.

Upokojujúce sirupy

Počas 19. storočia to bol populárny spôsob, ako riešiť problémy neposlušných detí. Tieto „sirupy“ boli v podstate plnené morfiom.

Liečenie ženskej hystérie

Napriek tomu, že ženská hystéria už nie je považovaná za poruchu, stovky rokov bola „liečená“ vysokotlakovými hadicami, vibrátormi a panvovými masážami. V konečnom dôsledku tieto „liečebné“ metódy privádzali pacientov do zúfalosti a šialenstva.

Metamfetamín

Meth

Jedno z jeho prvých použití bolo v skutočnosti na bojovom poli, ktoré viedlo k „bdelosti“ vojakov. Odvtedy metamfetamín slúži ako výkonný zosilňovač až po prostriedok na zníženie telesnej hmotnosti. Nakoniec však vlády zistili, že je silne návykový a tak by ho nemali rozdávať ako cukríky.

Pijavice

Po dlhé roky sa považovala „zlá krv“ za príčinu chorôb. Pijavice boli teda vnímané ako spôsob, ako sa zbaviť tejto takzvanej „zlej krvi“. Ako však už vieme, pijavice majú miesto aj v modernej medicíne. Používajú sa na pomoc pri určitých typoch operácií. Pijavice tak podporujú prietok krvi a predchádzajú zrážanlivosti. Od 80. rokov sa používajú a záchranu životov a na uskutočňovanie rôznych transplantácií. Ukázalo sa, že ako hlúpo to začalo, tak vynikajúco to pokračuje.

 

1e3)g=1e3;else if(200>~~g)g=200;f.height=g}if(„link“===d.message)if(h=b.createElement(„a“),i=b.createElement(„a“),h.href=f.getAttribute(„src“),i.href=d.value,i.host===h.host)if(b.activeElement===f)a.top.location.href=d.value}else;}},d)a.addEventListener(„message“,a.wp.receiveEmbedMessage,!1),b.addEventListener(„DOMContentLoaded“,c,!1),a.addEventListener(„load“,c,!1)}(window,document);
//]]>

 

Zdroj: list25

 

 

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen