TOP 10

To naj z filmového priemyslu: Týchto 10 hercov zarobilo v roku 2015 najviac


videní: 5.6K

Herec je jedno z povolaní, o ktorom každý ako dieťa sníval minimálne na malú chvíľku. Stať sa hercom nie je ľahké a okrem talentu si vyžaduje mnoho odhodlania a zdokonaľovania sa a v neposlednom rade aj šťastia. Cesta na vrchol teda rozhodnie nie je jednoduchá, no keď už sa tam herec dostane, skutočne to stojí za to. Presvedčí ťa o tom týchto 10 hercov, ktorí v roku 2015 zarobili najviac.

 

10. Mark Wahlberg, 32 miliónov dolárov

mark_wahlberg_cropped_2008

Filmy Ted 2, The Gambler a Transformers: Age of Extinction pomohli Wahlbergovi zarobiť si 32 miliónov dolárov.

 

9.  Ashkay Kumar, 32,5 milióna dolárov

akshay-kumar_5

Kumar sa od roku 1992 objavil v 150-tich filmoch a patrí medzi najobsadzovanejšie hviezdy filmového priemyslu – ročne natočí až 4 filmy. Aj to mu dopomohlo k zárobku 32,5 milióna dolárov. Kumar okrem natáčania filmov pôsobil aj v indickej súťaži Dare 2 Dance a na stole má množstvo ďalších ponúk.

 

7. Salman Khan, 33,5 milióna dolárov

salman_khan

Bollywoodska hviezda Salman Khan, ktorý hral v Jai Ho, si svojim zárobkom vyslúžil siedmu priečku v tomto rebríčku.

 

7. Amitabh Bachchan, 33,5 milióna dolárov

amitabh-bachchan

Tohtoročný zoznam zahŕňa príjmy nielen z Hollywoodu, ale z globálneho filmového priemyslu, preto sme nemohli vynechať ani indický Bollywood a jeho hviezdu Bachchana, ktorý zarobil rovnakú sumu ako jeho bollywoodsky kolega vyššie. Bachchan je často označovaný za najväčšiu filmovú hviezdu na svete a vo veku 72 rokov sa so zárobkom 33,5 milióna dolárov dostal na siedmu pričku tohto rebríčka.

 

6. Tom Cruise, 40 miliónov dolárov

tom_cruise_avp_2014_3

Najnovší Mission Impossible a Edge of Tomorrow pomohli kontroverznému hercovi hlásiacemu sa k scientológii  zarobiť viac než niektoré najlepšie platené ženské hviezdy, ako je Jennifer Lawrence.

 

 

5. Adam Sandler, 41 miliónov dolárov

1012px-adamsandlerhwoffeb11

Hoci Adam Sandler nie je medzi kritikmi populárnym hercom, diváci sa hrnú do kin na jeho filmy, ako bol film Blended, hoci jeho posledný počin Pixels bol katastrofou.

 

4. Bradley Cooper, 41,5 milióna dolárov

bradley_cooper_avp_2014_2

Vďaka jeho úlohe hovoriaceho mývala v Strážcoch Galaxie a jeho úlohe amerického ostreľovača vo filme Sniper, Bradley Cooper pokračuje s udržiavaním rovnováhy  obsadzovania v tých ziskovejších filmoch. A to mu vyslúžilo štvrté miesto v rebríčku.

 

3. Vin Diesel, 47 miliónov dolárov

vindieselmarch09

Vďaka obrovskému úspech najnovšieho dielu série filmov Rýchlo a zbesilo, ktorý zarobil 1,5 miliardy dolárov v kinách na celom svete, hollywoodska hviezda zarobila 47 miliónov dolárov, za čo jej patrí bronzová priečka.

 

2. Jackie Chan, 50 miliónov dolárov

0626_celeb100-jackie-chan_1200x675

Hoci film Dragon Blade (Boj o Hodvábnu cestu) nebol v kinách po celom svete, dohoda, ktorú pri ňom podpísal Chan, hovorí, že tento čínsky herec zarobil 10 miliónov dolárov kvôli kasovému úspechu filmu v Číne. Jackie sa tak vo veku 61 rokov stal druhým najlepšie plateným hercom celosvetovo. Okolo jeho života a spôsobe filmovania je množstvo zaujímavosti, na ktoré sa určite pozrieme v niektorom z nasledujúcich článkov.

 

1. Robert Downey Jr., 80 miliónov dolárov

Robert Downey Jr. and wife Susan arrive at the 82nd Academy Awards March 7, 2010 in Hollywood.

Robert Downey Jr. and wife Susan arrive at the 82nd Academy Awards March 7, 2010 in Hollywood.

Keďže Iron Man 3 zarobil celosvetovo viac ako 1 miliardu dolárov, 50-ročný herec vďaka nemu zbohatol o 30 miliónov dolárov. Ide teda o najlepšie zarábajúceho herca v roku 2015.

 

 

Zdroj: Telegraph

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov