Zaujímavosti

Fotograf oprášil starý 160-ročný fotoaparát


videní: 3.3K

Giles Clement je súčasný fotograf, ktorý robí rád veci po starom. Na fotenie portrétov používa fotoaparát z pred viac ako 160 rokov. Tieto fotoaparáty boli vyrábané remeselníkmi v malých obchodoch a šošovky navrhovali pomocou logaritmických pravítok, skúseností a predstáv.

Clement na fotografovanie využíva dve zastaralé techniky, ktoré boli obľúbené v 50. a 60. rokoch 19. storočia. Prvou technikou je tintype, kde fotograf zachytáva moment svojej fotografie na tenkej plechovej doske. Druhá technika sa nazýva ambrotype ktorá funguje na princípe toho, že jodo a bromo strieborné soli v podexponovanom bielom negatíve na skle odrážajú svetlo. Obraz sa preto podloží tmavým podkladom ( napr. manganovým tmavým sklom ) a javí sa ako pozitív.

Ako môžeš vidieť nižšie, výsledok je naozaj nádherný.

Viac fotografií na FB stránke autora Giles Clement

Zdroj: Boredpanda
Zdroj titulnej foto: Facebook

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen